Vellum Etiket

Vellum Etiket

 

Vellum Etiket, yüzeyi mat ve kuşe etikete oranla pürüzlü kağıt bazlı bir etiket türüdür.  Yüzeyin gözenekli olması ribonun daha iyi tutunmasını ve daha kalıcı olmasını sağlar.  Kağıt bazlı bir etikettir, sudan ve nemden etkilenir.  Dahaçok doğal besin ürünleri ve kavanoz gibi mamüllerin etiketlenmesinde kullanılır.

Yüzeyinde bulunan çukurlardan ötürü Vellum etiketler mat bir yapıya sahiptirler. Mat yüzeye sahip olduklarından ötürü gün ışığı ortamlarda rahatça kullanıma uygundur. Kuşe etiket ile aynı baskı kalitesine sahip bulunmasına rağmen tercih edilmesinin sebebi mat yüzeye sahip olması ve barkod okuyucular tarafından kolaylıkla okunabilmesidir.

Kağıt bazlı bir etiket türü olduğu için dayanıklı değildir. Su, nem, sıcaklık gibi dış etmenlerden korunmalıdır. Sağlıklı koşullar sağlandığı sürece Vellum Etiketlerin zamanı 1 ila 3 sene arasında değişmektedir.  Vellum etiketlere Wax Ribon ile baskı yapılmaktadır. Baskılı ve baskısız Vellum Etiket siparişi verebilirsiniz.

 

 

 

Talep Formu Bize Ulaşın


...
Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...
Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek


Vellum Etiket Uygulamaları


İletişime Geç

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ÜRÜN BİLGİLERİ
EK ÖZELLİKLER

Vellum Etiket

Yüzeyinde bulunan bu çukurluklar sebebiyle etiketin zemin kısmı pütürlü bir yapıya sahip olan Vellum Etiket mat bir yapıya sahiptir.

Vellum Etiketlerin Yapıları Nasıldır?

 1. - Mat yüzeye sahip olmasından ötürü, ışıklı ortamlarda kullandığınız barkod okuyucular Vellum Etiketin yüzeyindeki baskıyı daha net okumaktadırlar.
 2. - Vellum etiketlerin ışıklı ortamlarda net görünür olması, baskı kalitesinden dolayı değil mat bir yüzeye sahip olmalarındandır.
 3. - Kâğıt bazlı etiket çeşidi olmasından dolayı dış ortamlarda kullanıma uygun bir etiket çeşidi değildir.
 4. - İç mekanlarda bu etiket çeşidini kullanmanız baskı ve etiketi korumanız açısından daha doğru bir tercih olacaktır.
 5. - Ayrıca iç ortamlarda da su, nem, ısı gibi kâğıt bazlı etiketi etkileme ihtimali olan etmenlerden korumanız gerekmektedir.
 6. - Mat etiket çeşidi olduğundan dolayı ribon baskısı için daha uyumludur.
 7. - Kuşe etiketlere göre ribon baskısını daha nettir.

Vellum Etiketlerin Fiyatları

 1. - 3 ila 5 sene arası kullanılabilen vellum etiketlerin fiyatları düşük maliyetlidir.
 2. - Uygun maliyete ulaşılabilir fiyatlara sahiplerdir.
 3. - Raf ömürleri uzun olduğu için ödetilen paranın hakkı alınır.

Vellum Etiket Çeşitleri Nelerdir?

 1. - Vellum etiket çeşitleri günümüzde birçok çeşidi olan etiketlerdir.
 2. - Raf ömürleri diğer etiketlere göre çok daha fazladır.
 3. - Bütün kâğıt bazlı etiketler için geçerli olan, uygun ortamda oda sıcaklığında, güneş ışığından uzak, nemi yüksek olmayan yerlerde sakladığınız sürece diğer türlere göre Vellum etiketinizi yıllarca bekletebilirsiniz.
 4. - Vellum etiketi bir bölgeye yapıştırdıktan sonraki ömrü ortalama 3-5 yıl aralığındadır.
 5. - Bundan dolayı vellum etiketler;
 6. - Gıda sektöründe,
 7. - Tekstil sektöründe,
 8. - Otomotiv sektöründe,
 9. - Yedek parça ve dosyalama sektöründe,
 10. - Bilişim sektöründe kullanılırlar.

Hammadde özelliklerine göre etiketlerin özellikleri değişmektedir. Isıya, soğuğa, neme dayanıklı olan Vellum Etiketler ışıklı ortamlarda net görünürler. Dayanıklılığı sayesinde dış ortamda kullanılmaya en verimli etiket türleri arasındadır. Kullanacağınız ürünlerde tercih edebileceğiniz birçok etiket çeşidi vardır. Vellum etiketler bunlar arasında en uzun süre kaliteli kullanımı sunan etiketlerden biridir. Etiket seçimlerinde çeşitli firmalardan teklif ve öneri almayı unutmayın. Kuşe Tyre Etiket