Termal Etiket

Termal Etiket

 

Termal etiket, sıcaklığa maruz kaldığında kararan bir kimyasal ile örtülmüş kağıt bazlı bir etiket türüdür.  Termal etiket, ribon kullanılmadan süratle yazdırılabildiği için yüksek adetli etiketlemelerde tercih edilmektedir. Kısa süreli etiketlemeler için uygundur.  Sıvı, rutubet, aydınlık gibi çevresel koşullardan etkilenen Termal Etiket, diğer kağıt etiketler şeklinde yırtılabilir özelliktedir.

Eko termal ve Lamine Termal olmak suretiyle iki çeşidi bulunmakta olup, lamine termal sıcaklık, rutubet ve gün ışığına daha dayanıklıdır.  Bu nedenle daha uzun etiketlemeler için Lamine Termal etiket tercih yapılmaktadır.
Termal etiket çeşitleri daha oldukca lojistik ve gıda sektörlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.
Uygulama yerlerine ve zemine uygun farklı yapışkan türleri bulunmakta olup, en iyi sonuç için doğru seçimin yapılması önemlidir.

Talep Formu Bize Ulaşın


...
Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...
Yazdırma Seçenekleri

Üretim sonrası barkod yazıcı ve terazi gibi cihazlar ile ribon kullanılmadan yazdırılabilir

...

Baskılı ve baskısız olarak üretilen termal etiketler ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.


Termal Etiket Uygulamaları


İletişime Geç

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ÜRÜN BİLGİLERİ
EK ÖZELLİKLER

Termal Etiket

Sektörde birçok etiket çeşidi vardır, bu etiketlerin bazıları uzun ömürlü kullanıma sahip olurken, kimisi kısa ömürlü yani çabuk tüketimi sağlanan etiketlerdir. Genellikle termal etiket olarak piyasaya sunulan bu etiketlerin ömrü 3 ve 6 ay arasında olmaktadır. Diğer etiket türleri de kullanım alanlarına göre uzun ömürlü olabilmektedirler. Bu etiketler genellikle kargo firmaları ve buna benzer çabuk tüketim sağlayan sektörlerde kullanılmaktadır. Termal Etiket yapısı ve özellikleri bakımından çok tercih edilen etiket türüdür. Kendi arasında birçok çeşidi olup, farklı alanla4da kullanımı sağlanmaktadır.

Termal Etiket ve Çeşitleri

  1. • Termal Etiket istenilen renk ve seçeneklerde olabilir, uygun ölçülerde siparişe bağlı olarak üretimi yapılmaktadır. Bu etiketler kendi arasında eco termal etiket, semi termal etiket, lamine termal etiket ve karton termal etiket olarak çeşitlere ayrılır.
  2. • Eco termal etiket: Dayanıksız olarak bilinen etiket türüdür, genellikle reklam ve bilgilendirme amaçlı olarak ürün alıcıları tarafından tercih edilmektedirler. Kendi kendine yapışma özelliği sayesinde istenilen alanlara yapıştırılmaktadır.
  3. • Semi termal etiket: termal etiket çeşitleri arasında dayanıklılık süresi fazla olan etiket türüdür. Genellikle ilaç sektöründe ve buna benzer sektörlerde kullanılmaktadır.
  4. • Lamine Termal Etiket: kullanım ömrü oldukça uzun süren etiket ürünüdür, müşteriler tarafından çok tercih edilmektedirler. Özel baskı cihazlarında, istenilen renk ve ölçülerde basımı yapılmaktadır. Kendi kendine yapışma özelliği vardır.
  5. • Termal karton etiket: Diğer Termal Etiket çeşitlerinden farklı bir yapısı vardır, kendiliğinden yapışma özelliği yoktur. Karton malzemeden yapılmıştır. Dış etmenlerden kolaylıkla etkilemezler. Karton etiketler kullanım alanlarına göre, kullanıldıkları alanlara bağlanırlar ya da asılırlar. Müşteriler tarafından özellikle demir- çelik sanayi, boru sanayi ve buna benzer yerlerde kullanımı sağlanmaktadır.
  6. • Kargo firmaları, bakliyat yani gıda sektörü, hastaneler, otomasyon sektörlerinde çoğunlukla kullanılmaktadırlar.
  7. • Dış etmenlere karşı oldukça zayıf olan Termal Etiket ısı, su, nem ve diğer dış etmenlerden çabuk etkilenirler. Kısa kullanım gerektiren yerlere örneğin, hastanelerin barkod sistemlerinde, sırada beklediğinize aldığınız kişisel barkodlarda kullanılmaktadır.

Termal Etiket Fiyatları

 Bu etiketlerin kullanıldığı sektörlere göre, üretim ve fiyatları alıcılar için oldukça uygundur. Vellum Etiket