WhatsappTelefon

Şeffaf Etiket

Şeffaf Etiket

Şeffaf etiket, poliproplen PP malzemeden üretilmiş, dış ortam şartlarına dayanıklı yırtılmaz, su geçirmez, zemini şeffaf plastik bazlı bir etiket türüdür. Özellikle parlak renkli sıvı ürünler için idealdir, plastik veya cam üzerinde ürünün daha belirgin görünmesini sağlar. Arkaplan ve ürün görselinin ön planda olduğu uygulamalar için de Şeffaf Etiket tercihi daha doğru olacaktır.

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

Yazdırma Seçenekleri

Üretim sonrasında barkod yazıcılar ile ribon kullanılarak yazdırılabilir.

Baskılı ve baskısız olarak üretilen PP Metalize etiketler ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz

Şeffaf etiket, kendinden yapışkanlı plastik rulo etiket türlerinden biridir. Su, nem ve yağ gibi sıvılardan etkilenmez, yırtılma ve yıpranma gibi dış etmenlere dayanıklı bir etiket çeşididir. Şeffaf etiketler baskılı ve baskısız olarak istenilen ölçülerde üretilebilir, üretildikten sonra barkod yazıcılar ile ribon kullanılarak yazdırılabilir.

Şeffaf etiket, sıvı ve dış ortam şartlarına dayanıklı olması özelliğiyle hemen hemen her sektörde kullanılır. Özellikle ambalaj içeriğinin veya ambalaj yüzeyinin ön plana çıkarılması istenilen ürünlerde şeffaf etiket tercih edilmelidir. Etiketin şeffaf olması ürün ambalajı ile bütünlük sağlar, şeffaf etiket ambalaj üzerindeki baskı gibi durur. Şeffaf etikette baskısız bırakılan alanlar, özellikle cam ambalajlarda içeriğinin görünmesini sağlar. Baharat, içecek, reçel, konserve ve kozmetik ürünlerinde oldukça yoğun kullanılmaktadır.

Şeffaf etiketler, kullanıldığı yere göre farklı yapışkan seçenekleri ile üretilmektedir. Baskılı şeffaf etiketlerde renklerin doğru ve canlı çıkması için grafik çalışmasında beyaz planın doğru yapılması önemlidir. Ultra Clear olarak aklandırılan şeffaf etiket türü standart şeffaf etiketin yüzeyinden daha parlak bir yapıya sahiptir.

Şeffaf etiket fiyatları, tutkal türü, etiket ölçüleri, sipariş miktarı ve baskı renk sayısına göre değişmektedir. Rulo etiket üretimindeki sabit maliyetler nedeniyle şeffaf etiketlerde üretim miktarı arttıkça birim fiyat düşmektedir. İstenilen ölçü ve adetlerde en uygun maliyetli şeffaf etiket üretimi için Note Etiket’le irtibata geçebilirsiniz.