WhatsappTelefon
Plastik Etiketler

Plastik Etiket Çeşitleri

"İhtiyacınıza uygun plastik etiket seçenekleri"

PP Opak Etiket

PP Opak etiket, sıcaklık, ışık, su, rutubet gibi dış ortam şartlarına…

PE Opak Etiket

PE opak etiket su, ışık, nem gibi iç ve dış ortam şartlarına dayanıklı…

Şeffaf Etiket

Şeffaf etiket, poliproplen PP malzemeden üretilmiş, dış ortam şartları…

PP Metalize Etiket

PP Metalize etiket, Metalize kuşu etiket, üst yüzeyi gümüş/silver veya…

Silvermat Etiket

Demirbaş etiketi olarak da malum Silvermat Etiket, yüksek ısıya, soğuğ…

Poliart Etiket

Poliart Etiket, plastik bazlı, yırtılmaz yapışkansız bir etiket türüdü…

Kırılgan Etiket

Kırılgan etiket, üzerinde yer alan yazı veya desenlerin manipülasyon v…

PP Termal Etiket

PP termal etiketler polipropilen malzemeden yapılmış olup, termal üst…

Tyre Etiket

Tyre etiketler (PP Tyre, Kuşe Tyre, Fastyre), üst yüzeyi plastik ve ka…

Plastik etiket, PP (PolyPropilen) veya PE (PolyEthilen) plastik hammaddelerinden üretilen yapışkanlı rulo etiket türüdür. PP Opak Etiket ve PE Opak Etiket olarak da adlandırılır. Suya dayanıklılığı nedeniyle, kozmetik, kimyasal, içecek ve suyla teması olan diğer ürünlerde tercih edilmektedir.

PP Opak etiket, su, nem ve yırtılmaya dayanıklı, sert ve yüzeyi parlak plastik etiket türüdür. PE Opak Etiket esneklik özelliği nedeniyle daha çok oval ambalajlarda tercih edilmektedir.

Baskılı plastik rulo etiketlerin üretim süreci baskı tekniğine bağlı olarak değişmektedir. Digital rulo etiket baskısında üretim için herhangi bir film ve klişe ihtiyaç olmadığı için az adetli siparişlerde üretim süreci daha hızlıdır. Flekso ve letterpres rulo etiket baskı makinalarında ise grafik çalışmalarında yapılan renk ayrımlarına göre film ve klişe kullanılarak baskı yapılır. Baskılı veya baskısız olarak üretilen plastik etiketler baskı makinalarında veya baskı sonrası sonlandırma makinalarında, önceden hazırlanmış özel ölçü ve şekillerdeki bıçaklar ile kesimleri yapılır. Plastik etiketler üretildikten sonra, kalite kontrol ve sarım makinalarında müşterinin talebine uygun rulo ölçü ve adetlerinde sarılarak rulo halinde sevkiyata hazır hale gelir.

Plastik etiketlerin, kullanım alanlarına göre değişen üst yüzey ve yapışkan çeşitliliği oldukça fazladır. En çok kullanılan plastik etiketler, PP Opak (Polipropilen), PE Opak (Polietilen) PP Metalize, ve PP Şeffaf Etiket türleridir.

PP opak, nem ve suya dayanıklılığının yanı sıra yırtılmaya karşı da kuvvetlidir. Hemen hemen her sektörde kullanılan PP Opak etiketler, daha çok kozmetik, kimyasal ve içecek ürünlerinde tercih edilmektedir.

PE opak etiket, esnekliği nedeniyle daha çok, oval ve yuvarlak şekilli ambalajlar için kullanılmaktadır.

PP Metalize etiketler, gümüş rengi metal yüzeyi ile baskı renklerinin daha parlak ve ilgi çekici olmasını sağlar. Kozmetik, ilaç, gıda takviyesi ve sporcu içecekleri ürünlerinde çokça tercih edilmektedir.

PP Şeffaf etiketler, ürünün ve ambalajın ön plana çıkmasını sağlar.

PP Tyre etiketler, dayanıklı üst yüzey ve kuvvetli yapışkan özelliğiyle, kauçuk, metal ve pürüzlü yüzeylere oldukça iyi tutunmaktadır.

Silvermat Etiket, mat ve metal gümüş renkli yüzeyli, yırtılmaya karşı dayanıklı ve kuvvetli yapışkanlı bir plastik etiket türüdür. Demirbaş etiketleme ve elektronik ürünlerde tercih edilmektedir.

Plastik etiket çeşitleri ayrıca kullanım alanlarına göre özel olarak üretilmiş tutkal seçenekleri ile de çeşitlenmektedir.

Plastik etiket fiyatları, çeşidi, etiket ölçüleri, sipariş miktarı ve baskı renk sayısına göre değişmektedir. Plastik etiket üretiminde oluşan sabit maliyetler nedeniyle üretim miktar arttıkça  birim fiyatın düşmektedir. Az adetli siparişlerde sabit maliyetleri minimuma indirmek için digital baskı en uygun çözüm olacaktır.

 

Plastik etiket adedine göre doğru baskı tekniği seçimi maliyet ve hız avantajı sağlar. Her seviyedeki sipariş miktarlarına uygun, digital, letterpress ve flekso makine parkurumuz, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunabilme olanağı sağlar.

Plastik Etiket
 

Plastik etiket modellerimiz pek çok ürünün tanımlanmasına ve ticaretine katkı sağlar. Plastik hammaddesi kullanılarak üretilen etiket modelleri çok çeşitlidir. Bu çeşitler içinde bulunan PP Opak etiket, PE Opak etiket, PP Tyre etiket, Şeffaf etiket, PP Termal etiket, Silvermat etiket, Metalize etiket, Kırılgan etiket ve Poliart etiketler, kullanışlı ve dayanıklı modeller olarak karşınıza gelmiştir.

Plastik etiket ticareti ve pazarlamayı destekleyen ürünler olarak karşınıza gelmiştir. Çok canlı renkleri ile ürün hakkında önemli bilgiler içeren etiketler, ticaretin kolaylaşmasını ve ürünlerin daha sürümlü şekilde satılmasını sağlar. Üzerinde taşıdığı bilgilerle bu ürünler müşterilerin daha iyi anlamasına ve doğru ürünü almasına da yardımcı olur.
 

Plastik Etiket İmalatı

Plastik etiket baskı çalışmaları esnasında, firmamız kaliteli makinelerden ve uzman ekiplerden yardım almaktadır. İmalat konusunda yıllardan beri ortaya koyduğumuz kaliteli etiketler, ürünlerin daha net ve ayrıntılı tanıtımına katkı sağlamıştır. Etiket modellerimiz hakkında çok çeşitli örneklerimiz size açıklanmış ve burada yapacağınız tercihler ürün kalitenizi daha iyi sembolize edecek fırsatı bulmuştur. Ürünle birlikte tamamen uyumlu yapıya sahip olan etiket modelleri, firmamızın desteği ile avantajlı ve kaliteli bir şekilde piyasaya kazandırılmıştır.

Plastik etiket baskı çalışmalarımız ve ortaya koyduğumuz modeller üretim kalitemizi ve yüksek standartlarımızı net bir şekilde ortaya koymuştur. Etiket modellerimizi daha iyi ve avantajlı yelpazede görebilmek için, burada ortaya çıkardığımız seçenekler size önemli derecede yardımcı olacaktır. Baskı esnasında kullandığımız renkler ve kusursuz yöntemler, etiketin kullanıldığı alanda en doğru bilgiyi müşterilere sunacaktır.
 

Plastik etiket fiyatları firmamız tarafından uygun şekilde size sunulmaktadır. Renkli ve nitelikli etiketlerimiz, ürünlerin tanımlaması ve piyasaya kazandırılmasında önemli bir etken olmuştur. Bu kaliteli etiket modellerini elde etme konusunda, firmamızın kaliteli üretim ve uygun fiyat politikasından yardım alabilirsiniz.

Makul şekilde karşınıza çıkmış olan plastik etiket fiyatları, bu etiket çeşitlerini tedarik konusunda size önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Parlak ışıltılı gösterişli ve aynı zamanda açıklayıcı etiket modellerimiz, ambalaj üzerinde ürün hakkında yeterli bilgi verip tüm müşteriler aydınlatmaktadır.