WhatsappTelefon
Kırılgan Etiket
Kırılgan Etiket

Kırılgan etiket, üzerinde yer alan yazı veya desenlerin manipülasyon veya çıkarma girişimleri sonucu kırılması ya da parçalanması nedeniyle bir güvenlik önlemi olarak kullanılır. Bu tür etiketler genellikle garantili ürünlerde, elektronik cihazlarda ve değerli eşyalarda kullanılır. Kırılgan etiketlerin yapısı, özel bir malzeme ile kaplıdır ve bu malzeme, etiketi uygulandığı yüzeye sıkıca tutturur. Etikete yapılan herhangi bir müdahalede, bu malzeme kırılır ve yazı ya da desenler anında parçalanır. Böylece, kırılgan etiketin yapıştırıldığı yere yapılacak müdahalerin engellenmesini sağlar. Manipülasyon girişimi olduğunda hemen fark edilebilir ve bu sayede yetkili servis dışında gerçekleşen müdahaleler ya da hileli faaliyetler engellenmiş olur. Baskılı ve baskısız olarak üretilebilen kırılgan etiketler istenirse üretim sonrası barkod yazıcılarda ribon kullanılarak yazdırılabilir.

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

İstenilen ebat ve adetlerde, baskılı ve baskısız Güvenlik Etiketi siparişleriniz için lütfen irtibata geçiniz.

Kırılgan Etiket

Kırılgan Etiket uluslar arası nitelik taşıyan ve ürün üzerinden söküldüğü zaman ürünü garanti kapsamının dışında bırakan etiket çeşididir.


Kırılgan Etiketlerin Özellikleri

 1. - Kırılgan etiketler sayesinde ürün garanti kapsamındayken yetkili kişiler dışında farklı kişilerce açılıp açılmamış mı bunun kontrolü sağlanır.
 2. - Kırılgan etiketler, güvenlik etiketi ve garanti etiketi isimleriylede kullanılırlar.
 3. - Plastik bazlı olan kırılgan etiketler yapışkanı kuvvetli etiketlerdendir.
 4. - Kırılgan etiketler etiketler yapıştırıldığı yüzeyden çıkarılmak istendiğinde; yekpare şekilde çıkarılamazlar. Ancak parçalanarak çıkratılabilirler.
 5. - Plastik hammaddeye sahip bu kırılgan etiketler suya, neme ve rutubete kısmen dayanıklıdır. - Kırılgan etiketlerin yüzeyleri mattır.
 6. - Kırılgan etiketler Genellikle bilgisayar kasalarında ve teknik amaçlı tamir edilen ürünlerin garantilerini takip etme amaçlı kullanılan bir etiket hammaddesidir.
 7. Kırılgan Etiketler demirbaş etiketi , elektronik cihaz etiketleri, cep telefonları, taşınabilir hard diskler gibi birçok alanda kullanılan etiketlerdir.


Kırılgan Etiket Çeşitleri

 1. - Kırılgan etiket çeşitleri kullanılacak ürünlere göre özel üretilmektedir.
 2. - Garanti etiketleri elektronik ürünlerden bir çok ürüne kadar bir çok alanda kullanılmaktadır.
 3. - Organik gıda kırılgan etiketleri ürünlerin tazeliğini ön plana çıkarmak ve ürünün daha önce açılıp açılmadığını kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır.
 4. - Baskılı kırılgan etiket,
 5. - Seri numaralı kırılgan etiket, olarak kırılgan etiket çeşitleri vardır.
 6. - Organik gıda kırılgan etiketleri genellikle şişe ve kavanoz etiketi olarak kullanılmaktadır.
 7. - İstenilen ölçü ve tipte organik gıda kırılgan etiketi üretimi gerçekleştirilmektedir.
 8. - Kullanılacak etiket çeşidi yapıştırılacağı ürüne göre seçilmektedir.
 9. - Elektronik cihazlarda kullanılan garanti etiketleri özellikle kapalı kutu içerisinde bulunan ve kutunun açılması halinde garanti dışı kalabilecek ürünler için kullanılır.


Kırılgan Etiket Fiyatları

 1. - Genellikle güvenlik amacıyla kullanılan kırılgan etiket; elektronik ürünlerde, açılıp açılmadığı kontrol edilen kutu ve alanlarda kullanılmaktadırlar.
 2. - Özel bir hammaddeye sahip olan bu etiketler fiyat olarak da diğer etiketlerden pahalıdır.
 3. Kırılgan Etiket fiyatları diğer etiketlerden biraz daha pahalı olsada ödenilen ücretin hakkını sonuna kadar ödeyen bir etikettir. - Farklı firmalardan fiyat öneri alabilirsiniz. Poliart Etiket