WhatsappTelefon
Etiket Çeşitleri

Etiket Çeşitleri

"İhtiyacınıza uygun etiket seçenekleri"

Gıda Etiketi

Gıda etiketi, farklı ambalajlar içerisinde sunulan besin maddelerinin…

Kavanoz Etiketi

Kavanoz etiketi daha çok gıda ürünleri için kullanılan kavanozlar üzer…

Meyve Etiketi

Meyvelerin üzerine yapıştırılan etiketler genellikle ürün resmi, üreti…

Kargo Etiketi

Kargo etiketi tasarımı ve imalatı, hem işletmenizin hem de markanızın…

İlaç Etiketi

İlaç Etiketi, günlük yaşantımızda pek fazlaca karşılaştığımız etiketle…

Damacana Etiketi

Damacana etiketi, PP opak malzemeden üretilir ve üzerine isteğe bağlı…

Barkod Etiketi

Barkod etiketi;, her bir etiketin üzerinde farklı değerler yazdırılmas…

Otopark Bileti

Otopark bileti, termal karton baskılı veya baskısız olarak üretilebili…

Karton Etiketi

Karton etiketi, farklı gramajlardaki yapışkansız kartonlardan üretilen…

Peynir Etiketi

Peynir etiketi, ürünün tanımlanması ve takibi için önemli bir araçtır.…

Baskısız Etiket

Baskısız etiket, üretim sonrası barkod yazıcılarda yazdırılmak amacıyl…

Baskılı Etiket

Baskılı etiket çeşitleri kullanım alanı ve uygulama amacına göre farkl…

Yağ Etiketi

Yağ etiketleri otomotivden gıdaya, kozmetikten ilaç endüstrisine kadar…

Kuyumcu Etiketi

PP opak malzemeden üretilen kuyumcu etiketleri, barkod yazıcılar sayes…

Cam Etiketi

Cam Etiketi, cam sektöründe, kolayca çıkarılabilen ve çıkarıldığında i…

Florasan Etiket

Kimyasal Etiket

Kova Etiket

Kozmetik Etiket

Lastik Etiketi

Otomotiv Etiketi

Ürün Etiketi

Ürün etiketleme için kullanılan rulo etiketlerin kullanıldığı sektör, ürün ve ambalaja göre farklı özellikleri taşıması gerekmektedir. Gıda sektöründe daha çok kağıt bazlı kuşe etiketler kullanılmaktadır. Kuşe etiket, kavanoz etiketi, konserve etikeketi, reçel etiketi, bal etiketi, şişe etiketi, kutu etiketi, meyve etiketi, peynir etiketi, süt ürünleri etiketleri gibi ürünlerde çokça kullanılmaktadır.

Kağıt etiketlerin çokça kullanıldığı alanların biri de otomotiv yedek parça sektörüdür. Yedek parça kutularının üzerinde bulunan etiketler baskılı olarak üretildikten sonra kullanım esnasında kutu içeriği, parça detayı fiyat gibi bilgiler barkod yazıcılar ile yazdırılmaktadır.

Sürekli değişken bilgilerin yazdırılması için kullanılan etiketler genelde Termal etiketlerden baskısız olarak üretilmektedir. Terazi ve barkod yazıcılar gibi cihazlarla ribon olmadan yazdırılabilen Termal Etiketler, Terazi etiketi veya barkod etiketi olarak adlandırılır. Terazi etiketleri ve Barkod etiketlerinde bilgilerin sabit olduğu alanlara üretim esnasında logo ve benzeri renkli baskılar yapılabilir. Termal etiketin haricinde ribon özelliği bulunan barkod yazıcılar diğer etiket türlerini yazdırabildiği için barkod etiketi olarak tüm etiket türleri kullanılabilir.

Plastik etiketler, suya ve neme dayanıklı yırtılmaya karşı daha mukavemetlidir. Boya, ilaç, tarım ilacı, sıvı gübre, madeni yağ gibi kimyasal ürün etiketi, şampuan, krem, sabun ve benzeri kozmetik ürün etiketleri, gazoz, meyve suyu, soğuk kahve gibi içecekler için şişe etiketi ve diğer sıvı ürünler için sıkça kullanılmaktadır.

Metalize etiketler, kozmetik ürün etiketi, içecek etiketi, sporcu gıdaları etiketi, gıda takviye etiketleri, bal etiketi gibi ürünlerde ürünün görselliğini artırma amacıyla tercih edilmektedir.

Plastik ve kağıt etiketlerin üst yüzey ve yapışkan özellikleriyle çeşitlenen oldukça farklı türleri vardır. Standart ürünlerin haricinde özel durumlar için geliştirilmiş, yüzey ve yapışkan çeşitliliği çok fazladır. Üretim sonrasında etiketleme ile ilgili sorun yaşanmaması için doğru etiket türünün seçimi için bu konuda uzman üreticilerden bilgi almak oldukça önemlidir.

Özel Amaçlı etiketler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kapama Etiketi,
 • Sürsajlı Etiket,
 • Tyre Etiket,
 • Kuyumcu Etiketi,
 • Otopark Bileti,
 • Yaka Kartı,
 • İlaç Etiketleri,
 • Yüksek Riskli İlaç Etiketi,
 • Miadı Yakın İlaç Etiketi,
 • Soğuk Zincir İlaç Etiketi,
 • Madeni Yağ Etiketi,
 • Damacana Etiketi,
 • Kargo Etiketi,
 • Lastik Etiketi,
 • Cam Etiketi,
 • Mobilya Etiketi,
 • Kutu Etiketi,
 • Kargo Etiketi,
 • Gözlük Etiketi

Etiket Çeşitleri
 

Etiket çeşitleri hayatımızı kolaylaştıran ürünler arasında önemli bir yere sahip olmuştur. Özellikle alışveriş yapmak isteyen müşteriler, ürünler hakkında bilgi almak için ürün etiketine bakar ve buradan doğru bilgileri elde eder. Hem resim olarak hem de yazı olarak karşınıza çıkan pek çok bilgi, bu konuda müşteri olarak sizi aydınlatacak ve yol gösterecektir.
 

Gıda sektörü, ilaç sektörü, cam sektörü ve kuyumculuk sektörü gibi örnek pek çok sektörde, kaliteli ve nitelikli etiket modelleri ihtiyaçları karşılayan çözümler yaratmıştır. Tarafımızdan özenle hazırlanmış ve örnek olarak karşınıza gelmiş olan etiket çeşitleri, böylesine önemli bir konuda doğru bilgilere ulaşmanın yolu ve yöntemi olarak kendini göstermiştir. Ürünler hakkında alınacak detaylı bilgiler, insanların sağlıklı şekilde bu ürünlere ulaşmasına ve tüketmesine yardımcı olmaktadır.
 

Son kullanma tarihinden ürün içerisindeki ham maddeye kadar, pek çok örnek seçeneği bu kaliteli etiketlerden görmek ve yorumlamak söz konusu olmuştur. Gayet kullanışlı ve işlevsel olan renkli etiket çeşitleri, günümüz koşullarında insanları daha iyi bilgilendiren ve çözüme götüren örnek seçenekler olarak kendini göstermiştir. Firma olarak burada üretim sonuçlarımız, müşteri memnuniyetine cevap vermiş ve uygun fiyatlarımız bu ürünlerin kolayca alınmasına yardımcı olmuştur.
 

Kullandığımız hammadde ve yöntemler sayesinde, dayanıklılık, doğru bilgi ve kusursuz etiket desteği, firmamızın çözümleri arasında bulunmuştur. Etiket çeşitleri konusunda ortaya çıkardığımız örneklere bakacak olursanız, ürün kalitesini ve insanlar için yaratmış olduğu faydayı daha net görebilirsiniz. Baskısız modeller, baskılı renkli ürün seçenekleri, pek çok konuda gayet faydalı ve avantajlı sonuçlar ortaya koymuştur. Direkt olarak etiketlere bakmak suretiyle, insanların ürünleri tanıması, değerlendirmesi ve alışverişi buna göre yapması söz konusu olmuştur.
 

barkod etiketleri, otopark etiketleri ve baskısız etiket modelleri ile birlikte, çok yönlü kullanıma uygun ürün örnekleri yine burada önünüze gelmiştir. Firma olarak üretim sonuçlarımız, uygun fiyat ve kaliteli ürün bütünlüğü ile fırsat yaratmıştır. Birbirinden güzel ve rengârenk yapısıyla dikkat çeken etiket çeşitleri, geniş ürün kataloğumuzun önemli örneklerini karşınıza getirmiştir. Her türlü etiket ihtiyacını karşılayan firmamız, ürün kalitesine ve ekonomik fiyatlara her zaman gereken özeni göstermiştir. Katalog şeklinde karşınıza gelen etiket çeşitleri, tercihinizi kolaylaştıracak ve doğru seçim konusunda size önemli avantaj sağlayacaktır.