WhatsappTelefon
Baskısız Etiket
Baskısız Etiket

Baskısız etiket, üretim sonrası barkod yazıcılarda yazdırılmak amacıyla kağıt etiketler ya da plastik etiketlerden istenilen öllülerde üretilebilir. Genellikle barkod etiketi olarak da adlandırılır, termal etiketten üretilenlerin yazdırılmasında ribona ihtiyaç duyulmaz, kuşe ve PP opak etiketlerin yazdırılmasında ise ribon gerekmektedir.  Boş etiketin türü, rengi, ölçüsü ve adedine göre fiyatı değişebilir. Birçok sektörde kullanılan baskısız etiket siparişi verirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır; üretim sonrası yazdırılacağı için kullanılacak barkod yazıcı boyutlarına uygun üretilmesi ve uygun malzeme seçimi önemlidir. Baskısız etiketler, , kuşe, termal, lamine termal, opak, silvermat, şeffaf, PP, mat PP, kağıt bazlı,  tyre gibi tüm etiket çeşitlerinden üretilebilirken hangi türün seçileceği müşteri ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir.

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Baskısız Etiketlerin Çeşitleri 

 1. Silvermat etiket: Hem sıcaklığa hem de soğuğa dayanıklı yapışkanlı lastik benzeri etikettir. Firma demirbaşlarının etiketleme işinde kullanılmak üzere üretilmektedir.
 2. Mat polipropilen etiketi: Yüzey olarak mat görünen kâğıt gibi benzeri durumlarda kullanılmayan yerlerde, kullanılan plastik etiketlerdir.
 3. Faystre etiket: Kâğıt benzeri ürün Takımından olan Baskısız Etiketler bu tipde metalik gri renginden olan, üst tarafı kuşe kâğıdı kaplamalı olarak üretilir.
 4. Güvenlik etiketi: Ribon türü baskıya uygun ve kırılgan olan, özel bir etiketin hammaddesidir. Kırılgan olduğundan yapışık olduğu yerden çıkarılması durumunda küçük parçalar halinde dağılır. Genel olarak bilgisayar dahil tüm elektronik ürünlerde tamir amacıyla garantinin takip edilmesi içindir.
 5. Opak polietilen: Plastik benzeri etiket türü olup esnek yapıya sahiptir. Bu sebeple nem, ışık ve ısı gibi dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırır.


BASKISIZ ETİKETLER NEDEN SAĞLIK SEKTÖRÜNDE TERCİH EDİLİR?

 1. - Plastik bazlı olup hafifi yapışkanlı olmaları tercih edilme sebebidir.
 2.  - Kullanım süreleri yeterli seviyede olduğu için sağlık sektöründe baskısız etiketler tercih edilir.
 3. - Genel olarak kimyasal madde ürünlerinde kullanılır.
 4. - Maliyet olarak uyguluğa sahip etiket fiyatları arasında olması.
 5. İlaç etiketi: Daha önceleri ilaç kutuların üzerinde kişinin ilaç kullanım şekillerini gösteren etiket türüdür.
 6. - Lazer baskısız etiket: Yaprak biçiminde üretilen etiket yapısına sahip olan lazer etiket, barkod yazıcı dışında masaüstü yazıcı ve fotokopi makinalarında baskı yapmak amacıyla kullanılır.


Baskısız Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

 1. - İlaç ve sağlık sektörü
 2. - Bakliyatgillerin üzerlerinde
 3. - Otogalerilerde
 4. - Kırtasiyelerde
 5. - Kıyafet mağazalarında

Birçok alanda hafif yapıştırıcılığı, üzerini kendimizin doldurması, baskıya müsait olması ve kullanışlı olmasından dolayı sıkça tercih ettiğimiz etiket çeşitleri sağlıkta ve eğitimde talebin gün geçtikçe artmasıyla ilerlemekte olan bir etiket türleri arasında yer alır.


Baskısız Etiket Fiyatları

Baskısız etiket fiyatları baskılı etiketlere göre daha uygundur. Toptan siparişler her zaman daha uygun olduğu için Baskısız Etiket alırken toptan sipariş vermek daha uygun fiyatlı olacaktır. Firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Baskılı Etiket