Baskısız Etiket

Baskısız Etiket

 

Baskısız etiket, plastik ve kağıt etiketlerden istenilen boyutlarda üretilen barkod etiketleri, üretilince barkod yazıcılar ile termal veya direkt termal baskı seçeneği ile basım yapılabilir. Barkod etiket, çoğunlukla baskısız etiket olarak kullanılır sadece istenirse barkod yazıcı ile yazdırılacak alanın haricinde durağan olan amblem vb. Baskılar üretim aşamasında yapılabilmektedir. 
 

Hemen derhal her sektörde kullanılan barkod etiketleri, kullanım alanı ve ihtiyaca nazaran farklılık göstermektedir.  Bu yüzden sorunsuz bir etiket çözümü için plastik yada kağıt etiket türlerinden doğru olanı tercih edilmelidir.  
 

Barkod etiketleri derhal hemen bütün barkod yazılar ile yazdırılabilmektedir. Termal özellikli olan barkod etiketlerinin yazdırılmasında ribon kullanılmaz, termal olmayan etiketler için etiket yüzeyine gore doğru ribon tercihi önemlidir.  Kağıt etiket için çoğunlukla Wax ribon kullanılır, plastik bazlı etiketlerde ise Wax/Resin ribon yada Resin ribon tercih edilmelidir.
 

Baskılı ve baskısız olarak üretilen barkod etiketleri ile ilgili daha çok bilgi için sizinle tanışmaktan kıvanç duyacağız.

 

Talep Formu Bize Ulaşın


...
Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...
Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek


Baskısız Etiket Uygulamaları


İletişime Geç

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ÜRÜN BİLGİLERİ
EK ÖZELLİKLER

Baskısız Etiketler

Üzerine yapıştırıldığı ürün hakkında bilgi veren Baskısız Etiketler, ürün hakkında Bilgi sahibi olmak, ürünleri kolay bir şekilde sisteme geçirmek için kullanılır. Baskısız etiketleri ayrıntılı bir biçimde inceleyelim.

Baskısız etiketlerin Çeşitleri Nelerdir?

 1. - Silvermat etiket: Hem sıcaklığa hem de soğuğa dayanıklı yapışkanlı lastik benzeri etikettir. Firma demirbaşlarının etiketleme işinde kullanılmak üzere üretilmektedir.
 2. - Mat polipropilen etiketi: Yüzey olarak mat görünen kâğıt gibi benzeri durumlarda kullanılmayan yerlerde, kullanılan plastik etiketlerdir.
 3. - Faystre etiket: Kâğıt benzeri ürün Takımından olan Baskısız Etiketler bu tipde metalik gri renginden olan, üst tarafı kuşe kâğıdı kaplamalı olarak üretilir.
 4. - Güvenlik etiketi: Ribon türü baskıya uygun ve kırılgan olan, özel bir etiketin hammaddesidir. Kırılgan olduğundan yapışık olduğu yerden çıkarılması durumunda küçük parçalar halinde dağılır. Genel olarak bilgisayar dahil tüm elektronik ürünlerde tamir amacıyla garantinin takip edilmesi içindir.
 5. Opak polietilen: Plastik benzeri etiket türü olup esnek yapıya sahiptir. Bu sebeple nem, ışık ve ısı gibi dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırır.

Baskısız etiketler neden sağlık sektöründe tercih edilir?

 1. - Plastik bazlı olup hafifi yapışkanlı olmaları tercih edilme sebebidir.
 2.  - Kullanım süreleri yeterli seviyede olduğu için sağlık sektöründe baskısız etiketler tercih edilir.
 3. - Genel olarak kimyasal madde ürünlerinde kullanılır.
 4. - Maliyet olarak uyguluğa sahip etiket fiyatları arasında olması.
 5. - İlaç etiketi: Daha önceleri ilaç kutuların üzerinde kişinin ilaç kullanım şekillerini gösteren etiket türüdür.
 6. - Lazer baskısız etiket: Yaprak biçiminde üretilen etiket yapısına sahip olan lazer etiket, barkod yazıcı dışında masaüstü yazıcı ve fotokopi makinalarında baskı yapmak amacıyla kullanılır.

Baskısız Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

 1. - İlaç ve sağlık sektörü
 2. - Bakliyatgillerin üzerlerinde
 3. - Otogalerilerde
 4. - Kırtasiyelerde
 5. - Kıyafet mağazalarında

Birçok alanda hafif yapıştırıcılığı, üzerini kendimizin doldurması, baskıya müsait olması ve kullanışlı olmasından dolayı sıkça tercih ettiğimiz etiket çeşitleri sağlıkta ve eğitimde talebin gün geçtikçe artmasıyla ilerlemekte olan bir etiket türleri arasında yer alır.

Baskısız Etiket Fiyatları

Baskısız etiket fiyatları baskılı etiketlere göre daha uygundur. Toptan siparişler her zaman daha uygun olduğu için Baskısız Etiket alırken toptan sipariş vermek daha uygun fiyatlı olacaktır. Firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Baskılı Etiket