WhatsappTelefon

Baskılı Etiket

Baskılı Etiket

Baskılı etiket çeşitleri kullanım alanı ve uygulama amacına göre farklı özelliklere sahiptir. Kuşeler parlak görüntüsü ile ürünlerin daha estetik şekilde sunulmasını sağlar. Termal modeller özel baskı yazıcılarına uygunluğu sayesinde mürekkep veya tonere gerek duymaz. Lamine termal etiket üzerine koruyucu film eklenerek dayanıklılığı artırılır. Mat modeller bazı ürünlerde daha uygun bir seçim olabilir. PP Şeffaf etiketler ürün yüzeyini kapatmadan üzerine baskı alınabilmesini sağlar. PP Opak etiketler yırtılmaz, su geçirmez ve neme karşı dayanıklı olduğu için bazı ürünler için daha uygundur. Özel ürün koruma amaçlarına yönelik numaratörlü, hologramlı, kabartmalı gibi farklı baskılı etiket türleri de mevcuttur.

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Standart içerikli etiketler üzerine üretim anında baskı yapmak toplam etiketleme maliyetini düşürmektedir. Özellikle yüksek adetlerde baskılı etiketler için en uygun çözüm rulo etiket türleridir. Kağıt ve plastik bazlı birçok seçeneği bulunan rulo etiketler üzerine farklı tekniklerle baskı yapılmaktadır. Baskılı etiketlerde üretim miktarına göre belirlenen baskı tekniği maliyetleri etkilemektedir. Baskılı rulo etiketlerin baskı kalitesi ve dayanıklılığının yanı sıra tabaka etiketlere kıyasla daha fazla yapışkan seçeneklerine sahip olması daha çok kullanılmasını sağlar.

Baskılı rulo etiketler, rulodan ruloya baskı yapan farklı özelliklere sahip baskı makinalarında üretilmektedir. Baskılı etiket üretimi, etiket üzerinde basılması istenen görselin grafik çalışması ve renk ayrımından sonra baskı makinasının özelliğine göre şekillenmektedir. Bazı baskı makinalarında etiket baskısı için filim ve klişeye ihtiyaç duyulurken digital baskı tekniğinde ise herhangi bir klişe olmadan baskı yapılır. Baskılı etiketlerin baskısı yapılırken istenilen ölçülerde kesimi de yapılır. Sonraki aşamada kalite kontrol ve sarım makinalarında istenilen adet ve ölçülerde müşterinin kullanacağı rulo haline getirilir.

Baskılı etiket fiyatları, etiketin türü, üretim adedi, ölçüsü ve baskı renk sayısına göre değişmektedir. Baskılı etiketlerde sipariş miktarına göre üretim tekniği belirlenmektedir, az adetli etiketlerde genelde digital baskı seçeneği daha uygundur. Yüksek miktarlı siparişlerde daha hızlı üretim yapan baskı makinaları tercih edilir. Note Etiketin, farklı üretim tekniklerine sahip makine parkuruna sahip olması her miktardaki siparişler için en uygun etiket maliyeti sunmasını sağlar.