WhatsappTelefon
Barkod Etiketi
Barkod Etiketi

Barkod etiketi;, her bir etiketin üzerinde farklı değerler yazdırılması gerektiğinde bunun en hızlı ve uygun maliyetli çözümü etiketlerin barkod yazıcılar ile yazdırılmasıdır. Barkod etiketleri için daha çok termal özellikli termal etiketler tercih edilir. Ürün ve sektör özelinde kuşe ve pp opak etiketlerden de barkod etiketi üretilebilir, bu tür barkod etiketlerin yazdırılması için barkdo yazıcılarda ribon kullanılması gerekmektedir.  Kullanım alanlarında göre farklı ebatlarda baskılı ve baskısız olarak üretilebilen barkod etiketleri ile her bir ürün için farklı bilgiler yazdırabilirsiniz.

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Barkod Etiketi

Genel olarak plastik ya da kâğıt bazlı olabilen barkod etiketi barkod yazıcılarda üretilmektedir. Termal baskı ya da lazer baskı yöntemini kullanan barkod yazıcıları mevcut olmasına rağmen termal baskı yöntemi daha yaygındır. Isı transferi yöntemini kullanan termal barkod yazıcılarıyla üretilen barkod etiketleri üzerinde ürünün özelliklerini taşıyan çizgi ve boşluklara sahiptir. Bu çizgi ve boşluklar makine kodu olan 0 ve 1’lere karşılık gelmektedir. Bu çizgilerin oluşturduğu farklı sayı kombinasyonları tek tek her ürünün bilgisayar ortamında verisinin tutulmasına imkan verir. Böylece her ürünün referans numarası, fiyat ve stok bilgisi gibi veriler barkod etiketlerle kayıt altında tutulabilir. Bu da stok yönetimi ve mal sayımı noktasında firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Her ürünün kendine has bir kimliği olmasını sağlayan barkod etiketler sayesinde ürünlerin takibi ve güvenliği de kolay bir hal almaktadır. Barkod etiketler bilgisayar sitemine girilip doğrulanırken barkod okuyucular aracılığıyla bu işlem gerçekleştirilir. Perakendecilik ve tekstilde olmazsa olmaz özellikteki barkod etiketler çok geniş kullanım alanında farklı türlere sahiptirler.


Barkod Etiketi ve Çeşitleri

  1. Barkod etiketler barkod yazıcılarda termal baskı ya da lazer baskı yöntemiyle üretilirler.
  2. Barkod etiketler üzerindeki çizgiler ikili sisteme (0 ve 1) karşılık gelirler. Boşluklar 0 çizgiler 1’i sembolize eder.
  3. Barkod etiketler üzerindeki kombinasyonlar ürünün referans numarası, fiyat bilgisi, stok bilgisi gibi verileri taşır.
  4. Barkod etiketlerin bilgisi bilgisayar ortamına girilirken barkod yazıcılar kullanılır.
  5. Barkod etiketler kuşe etiket, termal etiket, silvermat etiket, plastik bazlı etiket, vellum gibi birçok farklı çeşide sahiptir.
  6. Gıda sektöründe, perakendecilikte, tekstilde, kimya ve ilaç sektöründe olmak üzere daha birçok sektörde barkod etiketler, fonksiyonel kullanım alanına sahiptirler.
  7. Barkod etiketler düşük ve uygun fiyatlıdırlar. Bu sayede ürünlerin etiketlenip güvenliğinin sağlanması ekonomik bir hal alır. Otopark Bileti